Навчальні матеріали

Яких помилок слід уникати при користуванні пластиковою карткою
(Практичні поради)
Зберігання PIN-коду поряд із карткою. PIN-код є секретною комбінацією цифр, яка є паролем доступу до карткового рахунку. Цей пароль повинен знати лише власник пластикової картки і його потрібно зберігати окремо від картки.
При користуванні банкоматом гроші та картку забирають не одразу або забувають забрати. Після отримання готівки вбанкоматі потрібно її перерахувати і переконатись у тому, що платіжна картка була повернена банкоматом, дочекатися видачі чека в разі його запиту, і тільки після цього відходити від банкомата.
Передача картки третім особам. Ніколи не варто передавати пластикову картку для використання іншим особам, у тому числі родичам. Якщо на платіжній картці нанесено прізвище та ім’я фізичної особи, то тільки ця фізична особа має право використовувати платіжну картку.
Недотримання умов зберігання картки.  Пластикову картку не можна зберігати разом із мобільним телефоном, побутовою та офісною технікою, а також поблизу металевих предметів та інших магнітних носіїв / пристроїв.
Підписання платіжних документів без перевірки суми. Роздруковані банкоматом чеки потрібно зберігати для звірки зазначених у них сум із витягом про рух коштів на картковому рахунку.
Втрата PIN-коду. У разі втрати PIN-коду держатель картки більше не може користуватися банкоматом, а також терміналами, на яких потрібно вводити PIN-код. Поновлення загубленного (забутого) PIN-коду неможливе, вирішення такого випадку здійснюється тільки шляхом перевипуску платіжної картки.
Помилка при наборі PIN-коду. Варто пам’ятати, що у вас є лише три спроби ввести правильний пароль у банкоматі. Якщо третя спроба є також невдалою, то банкомат вилучає картку. Для того, щоб не забувати пароль, можна замінити його на ту комбінацію цифр, яку вам легше запам’ятати. Це можна зробити в банку або безпосередньо в банкоматі.
Нерегулярна перевірка витягів за карткою. Періодично (не рідше ніж один раз на місяць) варто отримувати витяг з банку стосовно операцій на картковому рахунку, вона дозволить контролювати списання (зарахування) коштів.
Однак найкращим способом контролю стану рахунку є підключення послуги «мобільний банкінг» – отримання інформаціїпро рух грошових коштів на рахунку та залишок коштів через sms.




ПРАВИЛА ЗДІЙСНЕННЯ ПЛАТЕЖІВ
ПЛАСТИКОВОЮ КАРТКОЮ


Поради професіоналів:


• Ніколи не випускайте пластикову картку зі свого поля зору. Не дозволяйте продавцеві брати зі собою картку куди-небудь при оплаті – він може скопіювати ваші дані. Якщо в торгівельній точці встановлений стаціонарний POS-термінал (у кафе, ресторані), пройдіть за продавцем або офіціантом і самостійно введітьваш PIN -код (якщо потрібно).
• Вимагайте чек про оплату в торговій точці в разі, якщо ви його не отримали, і зберігайте чек якомога довше.
• У торгівельній точці може статися подвійне списання з вашої картки. Зазвичай це трапляється (не завжди навмисно) у ресторанах, готелях і пунктах прокату автомобілів. Як правило, у таких закладах діє система попереднього резервування деякої суми на картці як гарантія остаточної оплати. Після фактичногорозрахунку сума має бути розблокована. Але інколи через некоректні дії персоналу можуть трапитися такі неприємні  ситуації:
– рахунок після остаточного розрахунку не був розблокований (у такому разі вам доведеться чекати автоматичного розблокування протягом 10–45 днів);
– зарезервована сума була списана. Щоб уникнути таких випадків, зберігайте чеки про оплату. Якщо ви помітили    подвійне списання, негайно звертайтесь у банк.



Електронні гроші

Вони матеріально ніби не існують. За функціональністю електронні гроші
ідентичні традиційним грошам. Їх можна заробляти, оплачувати ними
послуги і товари, передавати й отримувати від інших людей, причому, як і
щодо «традиційних грошей», платежі відбуваються в режимі реального часу.
Електронні гроші зберігаються в електронних гаманцях користувачів
відповідної платіжної системи. Управляти грошима у своєму гаманці
користувач може за допомогою Інтернету або мобільного телефону.

Як стати власником електронних грошей?

1. Необхідно зареєструватися на Інтернет-сайті обраної вами платіжної системи.
2. Внести , будь-яким із можливих у системі способів, грошові кошти на рахунок. Найпоширенішими способами поповнення електронного рахунку є:
· внесення готівки за допомогою автоматів приймання готівки, оплати в касах торгівельних точок або пунктів прийому готівкових платежів. Привнесенні коштів вказується номер відкритого рахунку;
· банківський переказ на розрахунковий рахунок оператора системи
       електронних грошей;
· оплата кредитною карткою. Ця операція може бути проведена через
       банкомати, через сервіси, які надаються безпосередньо платіжною        системою,а також за допомогою зовнішніх сервісів;
· конвертація коштів з іншої системи електронних грошей;
· купівля        електронних грошей через sms шляхом переказу коштів з
рахунку абонента стільникового оператора. Рідкісний і дуже дорогий спосіб.

Після внесення коштів платіжна система відкриває користувачеві
електронний гаманець (аналог банківського рахунку), на який вносяться
кошти у відповідній валюті. Крім того, користувачеві привласнюється
секретний код (так званий ключ), яким підтверджується право доступу до
електронного гаманця.
Електронний гаманець дає змогу здійснювати й витратні, і прибуткові
операції: у нього можуть зараховуватися гроші від інших користувачів
системи. Поповнення електронного гаманця здійснюється безкоштовно, тоді
ж як за зняття коштів стягується комісія, яка індивідуально визначається
кожною платіжною системою.


Немає коментарів:

Дописати коментар